Nezávislá
Profesní
Odborová organizace
Výkonných umělců

Konec Laciných Herců

konec-lacinych-hercu

Zobrazit obrázek v původní velikosti


S premiérem o navýšení platů herců

s_premierem_o_navyseni_platu

Společně s ministrem kultury (a jeho náměstky) jsme my (zástupci celostátních organizací živé kultury) byli u premiéra Sobotky (24.11.) svědky velmi vstřícné atmosféry a připravenosti ze strany představitelů státu. Rozhodně je nutné trvat na vícezdrojovém financování divadel (intenzivnějším zapojením krajů) a na navýšení Programu státní podpory profesionálních divadel a profesionálních symfonických orchestrů a pěveckých sborů (o slíbených 300 milionů korun). S tím souvisí systémové řešení podpory navýšení hereckých platů tak, aby o tuto částku (poskytnutou státem) nezkrátili zřizovatelé svou dotaci místnímu divadlu. Naprostou shodu získal náš letitý návrh zrušit tarifní tabulky a stanovit pro odměňování tabulku jedinou (se záměrem posílit vyšší nástupní platy a s možností oceňovat umělce také podle počtu let jeho působení v angažmá).
V praxi to znamená, že tarify č. 1 a č. 2 budou zrušeny a nahrazeny tabulkou č. 3 – tím by mělo dojít v roce 2017 k valorizaci platů herců až o 9,4 %.

Mítink Konec levné práce

V rámci kampaně ČMKOS – „Konec levné práce“ přišel Odborový svaz pracovníků ve školství s akcí „Konec levných učitelů“, následoval „Konec levných řidičů“ a HA je následuje s kampaní „Konec laciných herců“… Další Manifestační mítink kampaně „Konec levné práce“ proběhl opět v Aréně Sparta (7. 9./11.00) – akce se zúčastnili a za HA podpořili: J. Hromada, J. Vondráček, A. Veldová a S. Lehký…

Tisková konference 7.10. 2016

nenechme_umirat

Videozáznam tiskovky 7.10. 2016

Podpořte nás Podpořte Thálii
facebook

Asociace Nezávislých Divadel
!intergram Dabingová cena
F. Filipovského
Novoměstský hrnec smíchu Festival české filmové
a televizní komedie
PODĚBRADSKÉ
DNY POEZIE
Nadace život umělce Senior Prix