Nezávislá
Profesní
Odborová organizace
Výkonných umělců

Petice za navýšení rozpočtu Slezského divadla v Opavě

Požadujeme navýšení rozpočtu Slezského divadla v Opavě

Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

 

Dne 12. 12. 2011 rozhodlo zastupitelstvo statutárního města Opavy o snížení rozpočtu pro Slezské divadlo v Opavě. Důsledkem této situace dochází k propuštění 17 zaměstnanců, z toho 15 umělců operního souboru a tím ohrožení provozu opery. Vzhledem k tomu, že se počítá se stejným rozpočtem až do roku 2014, obáváme se, že tyto neprofesionální  zásahy povedou k postupné likvidaci obou souborů.

Požadujeme navýšení rozpočtu Slezského divadla v Opavě pro rok 2012

Slezské divadlo Opava prošlo před nedávnem kompletní rekonstrukcí v hodnotě sta mil. korun. Divadlo s téměř 200- letou tradicí se řadí mezi priority města Opavy a kulturního života obyvatel Slezska.

Slezské divadlo Opava reprezentuje město na prestižních tuzemských a zahraničních scénách – od Národního divadla v Praze, Národního divadla v Brně, až po turné ve Španělsku, Japonsku, Číně, Maltě, Rakousku, Polsku a Německu, za což získalo označení „vlajkové lodi  opavské kultury“ a Opavy jako města vůbec.

Žádáme naléhavě zastupitele města Opavy o přehodnocení celé situace ohledně dofinancování divadla již pro rok 2012 a příští sezóny. Stávající provizorní stav, bez včasného zásahu, vážně naruší provoz obou souborů Slezského divadla v Opavě.

Mgr. Katarína Jorda Kramolišová

 Verze v PDF pro tisk (k zaslání poštou)

Text petice

Podpisový arch

Odkaz na elektronickou verzi

Podpořte nás Podpořte Thálii
facebook

Asociace Nezávislých Divadel
!intergram Dabingová cena
F. Filipovského
Novoměstský hrnec smíchu Festival české filmové
a televizní komedie
PODĚBRADSKÉ
DNY POEZIE
Nadace život umělce Senior Prix